×


90 252 316 22 22

Seferihisar Samos Feribot Bileti

Seferihisar Samos feribot bileti satış sayfamızdan online satın alarak İzmir Seferihisar ile Yunanistan Samos adası arasında sefer yapabilirsiniz.

Kalkış Limanı
Varış Limanı
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
Çocuk
Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat:
DEVAM ET

Seferihisar Samos feribot bileti satın alarak Samos adasına Asım Kaptan isimli feribotumuz ile yolculuğunuza start verebilirsiniz. Öncesinde Samos Adası na nasıl gidilir bu konu hakkında detaylandırma yapacağız.

Firmamız tarafından Samos Adası'na Seferihisar'dan direkt olarak feribot seferleri düzenlendiği gibi Seferihisar Samos veya Samos Seferihisar tek yönlü, gidiş dönüş veya dönüş açık bileti satın almak mümkündür.

Seferihisar Limanı'ndan kalkan feribotun yaklaşık 120 dakika içerisinde Limanı'na varması söz konusudur.

2024 yılı itibari ile yetişkinler için tek yönlü bilet ortalama 36 eurodur. Çocuklar için tek yönlü biletler ortalama 15 euro iken gidiş dönüş biletler ortalama 25 euroya satılmaktadır.

Seferihisar Samos feribot fiyatları; bebekler için 10 euro olarak düzenlenmiştir. Açık biletlerde biraz daha yüksek olmaktadır. Ayrıca, söz konusu fiyatların dönüş için de aynı tutarlarda olduğunu belirtmek gerekir.

Seferihisar Samos bileti almak isteyenlerin sitemiz üzerinden bu işlemi gerçekleştirmesi mümkündür.

Bunun için istenilen feribot seferinin tercih edilmesi, ardından yolcu bilgilerinin girilmesi ve ödemenin yapılması gerekmektedir.

Sabah 08.00'de Seferihisar'dan kalkan feribotun 10.00'da adada olmasının ardından yolcuların adayı gezmek adına yedi saat zaman dilimleri yer almaktadır. 17.00'de kalkan feribot, 19.00'da Seferihisar'da olmaktadır.

Düzenli feribot seferleri sayesinde günlük turlardan rahatlıkla faydalanılabilir. Yedi saatlik süre içerisinde ada rahatlıkla gezilebilir.

Samos Adası'nda Gezilecek Yerler

Seferihisar Samos feribot seferleri sayesinde adaya rahatlıkla ulaşılabilir. Samos Adası'nda bilhassa tarihi yerlerin mutlaka görülmesi gereklidir.

Adanın başkenti olan Vathi; yaz aylarında çok eğlenceli ve hareketli bir yer haline gelmektedir. Vathi'de birçok kafe, restoran ve bar bulunmaktadır. Buna ek olarak, Vathi'nin oldukça geniş bir limanı vardır.

Feribot seferleri sayesinde Vathi'ye gelen kişilerin konaklamak için en çok Vathi'yi tercih ettikleri bilinmektedir.

Bunun dışında, Pisagor'un doğduğu köy olarak bilinen Pythagorion ve Kokkari; mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Adada gezilecek yerler arasında Manolates köyünden bahsetmeden olmaz.

Bu köy; bilhassa çam ağaçları arasında yer aldığı için yolculuk sırasında ziyaretçilerine zevkli dakikalar yaşatmaktadır.

Manolates; eşsiz manzarasıyla büyüleyici etki yaratmaktadır. Bunun yanı sıra, bu köyde el yapımı seramik ürünlerinin dikkat çektiği bilinmektedir. Gelen ziyaretçiler, bu ürünleri incelemekle kalmayıp buradaki tavernalara giderek hem Yunan mutfağını tatma hem de eğlenceli vakit geçirme şansına sahip olurlar.

Adaya gelen ve boş vakti çok olanların görmesi gereken yerler arasında Pisagor Mağarası, Metamorphosis Kilisesi, Potami Şelalesi, Hera Tapınağı ve Panagia Spiliani Kilisesi bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra, mutlaka görülmesi gereken müzeler arasında Arkeoloji Müzesi, Pythagorion Arkeoloji Müzesi yer almaktadır.

Seferihisar Samos feribot seferleri sayesinde bu adaya gelenlerin denizin tadını çıkarmak için boş vakitleri muhakkak olacaktır. Bu bağlamda, adanın eşsiz güzellikteki plajlarını mutlaka görmek gereklidir.

Söz konusu plajlar arasında Livadaki, Lemonakia, Kokkari, Votsalakia, Limnionas, Balos, Malagari gibi plajlar bulunmaktadır. Bu plajları görüp etkilenmeyen insan sayısı neredeyse sıfırdır.

Bu bağlamda, denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyenler için bu plajlara uğramadan adadan ayrılmak doğru bir karar olmayacaktır! Adaya gelenler, doğayla iç içe bir tatil yapma şansına sahip olurlar.

Samos Vizesi Sorunu Nasıl çözülür?

Adaya gelmek isteyenlerin aklında Seferihisar Samos vize sorununu nasıl çözeceklerine dair sorular bulunmaktadır. Bu noktada, ilk paragrafta bahsettiğimiz gibi yeşil pasaportu olanlar ve Schengen vizesi olanların adayı rahatlıkla gezmesi mümkün olmaktadır.

Bunun dışında kalanların kapıda vize uygulamasına başvurması gerekir. Kapıda vize almak için gereken belgeler arasında Yunanistan başvuru formu, pasaport fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, önceden alınmış Schengen vize sayfalarının fotokopisi, gidiş dönüş feribot biletleri, banka hesap dökümü veya kredi kartının ön yüzünün fotokopisi, kimlik fotokopisi yer almaktadır.

Bunun yanı sıra adada konaklamayı düşünenlerin otel rezervasyonunu bu belgelere eklemesi gerekmektedir. Söz konusu belgelerin üç iş günü içerisinde teslim edilmesi gerekmektedir. Bu noktada, belgelerin teslim edilmesinin ardından yine üç iş günü içerisinde kapıda vizenin alınması söz konusu olacaktır.

Bunun yanı sıra, Seferihisar Samos kaç mil diye merak edenlere uzaklık hakkında bilgi vermek gerekir.

Mesafenin 499km olduğu bilinmektedir. Ancak, Turkish Sealines'ın feribot seferleri sayesinde bu mesafenin deniz yoluyla kısa zamanda gidilmesi mümkün olmaktadır.

Samos ada turu tatil planınız kapsamında aynı zamanda adada araç kiralama hizmetini kullanabilirsiniz.

Seferihisar Samos feribot saatleri sayfamızdan gidiş dönüş saatleri hakkında bilgi alabilir Seferihisar Samos bileti satın almak için online hizmetimizi kullanabilirsiniz. Samos seferi için bilet satın alma hizmetimiz cumartesi ve pazar günleri dahil haftanın 7 günü hizmettedir.