×


90 252 316 22 22

Bodrum Kos Feribot Bileti

Bodrum Kos feribot bileti online olarak alabilirsiniz. Bodrum-Kos gidiş ve Kos-Bodrum dönüş biletleriniz için tarih aralığı seçebilirsiniz.

1
0
0
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat:
DEVAM ET

Bodrum kos feribot sefer fiyat karşılaştırması yaptığınızda firmamızın feribot sefer yolcu bilet fiyatlarını uygun tuttuğunu görebilirsiniz.

Bodrum Kos feribot bileti gidiş ve dönüş ücreti 2024 yılı itibari ile ortalama 28 Euro'dur

 • Tek yön yetişkin yolcu bileti ise 22 Euro’ya satılmaktadır.
 • Bodrum Kos Adası feribot bileti ve sefer saatleri hakkında verilen genel kurallar dahilinde 0-6 yaş aralığındaki yolcu bebekler ve 7-11,99 yaş arası çocuklar için fiyatlar farklı aralıklarda uygulanabilmektedir.
 • 7-11,99 yaş arası çocuklar için tek yön bilet ortalama 11 Euro’ya satılırken 0-6 yaş arası bebekler için 5 Euro’ya kadar fiyat sağlanabilmektedir.
 • Araç ile yolculuk yapmak isteyenler içinde aracın tipine göre değişen fiyatlandırmalar mevcuttur ortalama 140 Euro ile başlamaktadır.

Kos Adasına Sefer Yapacaklar İçin Temel Bilgilendirme

Araçlı sefer yapacak yolcuların araçları için yeşil sigorta yaptırmaları zorunludur. Araç şirkete ait ise şoföre ait olmayan araçlarda seyahat için vekaletname gereklidir.

 • Liman vergileri bilet fiyatlarına dahildir.

Firmamız teknik arıza ve hava koşullarında dolayı bodrum kos feribot seferlerinde program değişiklikleri yapılabilmektedir.

Bodrum Kos Feribot ile Tahminen Kaç Saat Sürer?

Kos adası ile Bodrum arası feribot sefer süresi kaç saat diye merak edenlere firmamızı tercih ettikleri takdirde bu yolculuğun 45 dakika sürdüğünü belirtmek gerekir. Feribotlarımızın liman ayrılış saatleri genel olarak 09:00’dır. Bilinmesi gereken bir ödeme konusu bulunmakta.

Bodrum Kos feribot sefer bilet satışı yapan şirketler arasında yer alan firmamız şeffaf bir ara yüz ile hizmet vererek titiz çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu sayede, gidiş dönüş biletiniz hazır olacaktır. Bunun yanı sıra, Bodrum Kos feribot seyehati için gidiş dönüş bileti almayıp dönüş tek yönlü olarak Kos'tan Bodrum'a dönecek olanlar için ise bilet tarifeleri geçerli olabilmektedir.

Feribotlar Nereden Kalkıyor? Kos Adasına Nasıl Gidilir?

Bodrum Kos feribot seyahati Kos liman ile Bodrum limanı arasında Asım Kaptan isimli feribotumuz ile gerçekleştirmekteyiz. Kos Adası'na gitmenin en ideal ve konforlu seçeneğinin feribot yolculuğu olduğunu söyleyebiliriz. Bilhassa, Bodrum limanı veya Marmaris'ten kalkan feribotların ideal ulaşım araçları olduğu söylenebilir.

Bodrum Kos feribot bileti satın alarak Kos adasına gitmek için ilk adımı gerçekleştirmiş olursunuz. Diğer adı İstanköy adası olarak bilinmektedir. Oldukça şirin ve güzel bir ada olan Kos Adası'na ulaşım oldukça kolaydır. Bodrum liman ve Turgutreis'ten feribotla yaklaşık yarım saatte bu adaya gitmek mümkündür.

Bilindiği üzere feribot seferleri sayesinde bir saati bile geçmeden adaya adım atmak söz konusu olmaktadır. Ege Denizi'nde bulunan 12 Adalar'ın en büyük üçüncü adası olarak bilinen Kos Adası; bilhassa 12 Adalar ziyareti esnasında mutlaka görülmesi gereken bir yer olarak bilinmektedir.

Bodrum Kos feribot bileti alma işlemi ile başlayan gezi turları adayı ziyaret etmek isteyenlerin tercihi doğal olarak Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları olmalıdır. Yüksek sıcaklıklardan dolayı ideal tatil ortamının varlığına ek olarak temiz plajların ve ihtişamlı koyların bu adada fazlasıyla bulunduğunu belirtmek gerekir.

bodrum kos

Adanın kendine özgü bir mimarisi bulunmaktadır. Dar sokaklardan oluşan caddelerde geçmişin derin izlerine rastlamak mümkündür. Buna ek olarak, beyaz binaların oldukça geniş yer tuttuğunu belirtmek gerekir. Kos Bodrum feribot bileti satın alırken online sayfamızı kullanabilir ve sayfamızdan kolaylıkla satın alabilirsiniz. Adanın tarihi yapıları ve kalıntıları görmeden bu adadan dönmek büyük bir eksiklik olacaktır. Gitmek isteyenler için bu adanın Yunanistan'ın doğusunda, Türkiye'nin ise batı kıyısında kaldığını söylemek gerekir. Türkiye saati ile adadaki saat arasında herhangi bir saat farkı bulunmamaktadır.

Sorun yaşadığınız takdirde Atina Büyükelçiliği ile iletişime geçerek karşılaştığınız sorun hakkında onlardan yardım alabilirsiniz. Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Kış aylarının dahi ılık geçtiğini söylemek mümkündür. Yazları ise oldukça sıcak bir havanın etkisi altındadır. Ancak, Bodrum ile kıyaslandığında sıcaklığının birkaç derece daha düşük olduğunu söylemek mümkündür.

Bilhassa Mart ayı sonu ve Nisan ayı başı gibi yoğunlaşmaya başlamaktadır. Yaz dönemini oldukça kalabalık bir şekilde geçiren adanın Ekim ayından sonra tenha bir yer haline geldiğini söylemek mümkündür. Kış aylarında yerel halkın adayı terk ettiği bilinmektedir. Bu bağlamda tüm imkânlarından faydalanmak istiyorsanız burayı mutlaka yaz aylarında ziyaret etmelisiniz.

Bodrum - Kos turları ile kısa zamanda adaya adım atmak söz konusu olmaktadır. Online yolcu biletlerine ulaşmak için en uygun seçenek hiç tartışmasız Turkish Sealines olmaktadır. Makri yolcu ve Akçakoca yolcu güzergâhları bulunmamaktadır. Firmamız sayesinde Bodrum'dan Kos'a tek yön gidiş, dönüş veya açık dönüş yolcu bileti almak mümkündür. Vize süresi dâhilinde dönüş tarihinizi tam olarak belirleyemiyorsanız açık dönüş yolcu bileti almak mantıklı olacaktır. Ancak yolcu bileti bulmak konusunda sorun yaşayabilir ve nispeten az yolcu olan dönüş ptesi hafta başına sarkabilir.

Yunan adaları denilince akla ilk gelenlerden birisi olan ada günübirlik Bodrum Kos feribot seferi sayesinde ulaşarak eşsiz bir gün geçirebilirsiniz.

bodrum kos feribot

Bodrum Kos Feribotu İle Adaya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Yunan Adaları'nı ziyaret etmek isteyenler tarafından tercih edilen bir adadır. Oldukça kısa süren bir deniz yolculuğu sonrasında adaya ulaşmak mümkündür.

Adanın temiz ve hareketli plajlara sahip olmasından dolayı dikkat çektiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra birbirinden güzel bembeyaz yazlık evler bulunmaktadır. Her bir sokağının tarih koktuğunu ifade etmek gerekir. Kısaca ifade etmek gerekirse adayı ziyaret edenler, adayı baştan sona gezdikleri takdirde harika bir gün geçirmiş olacaklardır. Bunun yanı sıra, Kos Adası, Hipokrat'ın Evi olarak bilinmektedir.

Kos Adasında gezilecek yerler demişken adanın birçok plajında, parkta ve kafede vakit geçirmenin mümkün olduğunu belirtmek gerekir. Bunun yanı sıra, adanın oldukça uygun konaklama imkânları bulunmaktadır.

Hem lüks hem de uygun fiyatlı otellerin olması, burayı ziyaret edenler için büyük bir fırsattır. Adaya seyahat etmeyi düşünenlerin konaklayacakları takdirde en az iki ay öncesinden otel rezervasyonu yaptırması gerekli olmaktadır. Bu sayede, hem daha rahat yer bulunabilir hem de uygun fiyatlara otel hizmeti alınabilir. Adaya geldiğiniz takdirde ulaşım konusunda birçok seçeneğe sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Bodrum Kos Feribot Yolculuğu Sonrası Ada İçi Ulaşım

Oldukça küçük bir yer olmasından mütevellit bisiklet, taksi, otobüs ve kiralık araçlar yardımıyla gezmek ve dolaşmak söz konusu olmaktadır. Düz bir yer olmasından dolayı yürüyerek rahat rahat gezilmesi de mümkündür. Adaya gelenleri kötü bir sürpriz beklemektedir. Çünkü burada otobüsler çalışmamaktadır. Fakat diğer turistik kasabalara otobüs sayesinde ulaşmak mümkündür. Merkeze geldiğiniz takdirde taksiye binme şansına sahip olabilirsiniz. Ancak, taksi fiyatlarının yüksek olduğunu hatırlatmak gerekir. Araç kiralamak ise farklı bir alternatiftir.

bodrum kos feribot bileti

Kos Feribot Seferleri İle Tatil Yapmak ve Adada Gezilecek Yerler

Ada geçmişten gelen mirası, masmavi doğası ve eşsiz ikliminden dolayı birçok ziyaretçinin gözbebeği olmaktadır. Saygın bir yerimiz olan firmamız adada gezilecek yerler için detaylandırma yapmaktayız. Acente olarak adanın köklü bir geçmişe sahip olmasının verdiği avantaj ile birçok tarihi kalıntının bu adaya gelenler tarafından ziyaret edilmesi gerektiğini bilmekteyiz.

Adanın tarihi yerlerini gezerken insanların Antik Yunan döneminde nasıl bir hayat sürdüğüne şahit olmak eşsiz bir duygudur. Asklepeion; Şehir merkezine yalnızca beş dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Şehre oldukça hâkim olan bir tepe üzerinde yer almaktadır. Asklepeion Antik Şehri; tarihi anlamına ek olarak eşsiz manzarasıyla gören herkesi büyüleyen bir yerdir.

 • Şövalyeler Kalesi

Şövalyeler Kalesi önemli bir yer tutmaktadır. Şövalyeler Kalesi; güvenlik amacıyla liman girişine inşa ettirilmiştir. Bu kalenin Bodrum Kalesi ile karşılıklı olduğunu söylemek mümkündür. Bu kale, ana karaya bağlı bir durumdadır. Şövalyeler Kalesi'nin Akdeniz'in en güçlü kalelerinden birisi olduğu bilinmektedir. Şövalyeler Kalesi'nin Rodos ve Kos'un 1523'te Osmanlılar himayesine girmesinin ardından 1912 yılına kadar Osmanlılar tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

 • Agora Harabeleri

Agora; çarşı anlamına gelmektedir. Bu bağlamda, agoraların Antik Yunan şehirlerinin merkezini oluşturduğundan bahsetmek gerekir. Geçmişte agoraların içerisine idari ve dini binaların inşa edilmesi söz konusu olmaktaydı. Bu yüzden, agoraların, Antik Yunan yaşam tarzını en iyi şekilde yansıttığını söylemek mümkündür. Kos adası Agorası; konum anlamında olabilecek en iyi yere inşa edilmiştir. Harabelerin kuzey kısmında Afrodit ve Herkül tapınağı bulunmaktadır.

 • Roma Evi

Roma dönemindeki bolluk ve bereketin yansıtılması açısından büyük önem taşıyan bir yerdir. Oldukça etkileyici bir mimarisi bulunmaktadır. Evin içerisinde 36 oda ve üç havuz bulunmaktadır. Zeminde bulunan mozaiklerin göz kamaştırıcı olduğundan bahsetmek gerekir. Helen sanatına dair fikir edinmek isteyenlerin bu mozaiklere göz atması doğru olacaktır. Evdeki odaların ortasında üç adet avlu bulunmaktadır.

 • Arkeoloji Müzesi

Liman oldukça yakındır. Kos Adası'nın sahip olduğu köklü tarihi yansıtması bakımından önem taşıyan bir yerdir. Kos'taki kalıntı, harabe ve yapının üzerindeki çalışmalardan çıkan değerli objelerin bu müzede sergilendiğini belirtmek gerekir. Bu bağlamda, günübirlik Kos adası gezisinin ardından bu müzeye uğramak, görülen yerler hakkında edinilen bilgilerin pekiştirilmesi bakımından önem taşımaktadır. Müzedeki eserlerin birçoğu; Roma ve Helenistik dönemlerine aittir.

 • Hipokrat Ağacı

​Tıp biliminin kurucusu olarak bilinen Hipokrat'a adanmıştır. Hipokrat'ın bu ağacın altında öğrencilerine ders verdiği bilgisi bulunmaktadır. Hipokrat; hekim olan babası tarafından yetiştirilmiştir. Birçok yerde görev yapmıştır. Hipokrat Ağacının hemen yanında Osmanlı Valisi Gazi Osman Paşa tarafından inşa ettirilen bir çeşme bulunmaktadır. Hipokrat Ağacı; Avrupa'nın en geniş ağacı olmasından dolayı dikkat çekmektedir. Günümüzde 500-550 yaş arası olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

 • Odeon

Antik Yunan'da yer alan müzisyenlerin konser verdiği açık hava tiyatrolarına verilen isimdir. İlk dokuz basamakta önemli şahıslar otururdu ve orijinal mermerden yapılmıştır. Odeon, kalın sütunlara sahip olan kemerlerin üzerine inşa edilmiştir. Orkestra, sahne ve kulisinin harika bir mimariye sahip olduğu bilinmektedir.

yolcu adası bileti arası liman yaş kurallar sefer

Ayrıca firma olarak belirtmekte yarar bulduğumuz Kos'ta gezilecek yerler arasında Defterdar Camii bulunmaktadır. Kullanılabilir bir camidir. İçerisi oldukça bakımlı ve temizdir. İki katlı bir camidir. Cuma ve bayram namazlarının imam eşliğinde kılınması söz konusudur. Bunun dışında, genel olarak ibadete ve ziyarete açık olmaktadır.

Kos Bodrum feribot seyahati ile Bodrum'un en güzel mahallelerinden birisi olan Turgut Reis'ten Kos Adası'na gitmek istiyorsanız tercihiniz Turkish Sealines olmalıdır.

Kos Vizesi İle İlgili Kurallar

Aynı şekilde adadan Bodrum'a dönmek için de firmamızı tercih edilebilir. Ancak, adaya gitmek isteyenlerin aklında vize sorununu nasıl çözecekleri bulunmaktadır. Bu noktada yolcu, Yunanistan kapı vizesi alınmasının gerekli olduğundan bahsetmek gerekir. Kos Adası kapı vizesi, Schengen vizesi ile benzer özellikleri taşımamaktadır. Söz konusu vizenin kişiye yalnızca 15 gün adada kalma hakkı verdiğinden bahsetmek gerekir.

Ancak, bu vizeyle, Yunanistan kapı vizesinin geçerli olduğu altı ada dışında kurallar gereği Yunanistan'a veya başka bir ülkeye seyahat etmenin imkânsız olduğunu söylemek gerekir.

Online bilet satın alma dışında kapı vizesi almak isteyenlerin otel ve feribot biletlerini teslim etmesi gerekmektedir. Söz konusu belgelerin en az dört iş günü öncesinden hazırlanması ve sunulması şartı bulunmaktadır. Genel kurallar dâhilinde istenilen evraklar arasında pasaportun fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet biometrik fotoğraf, banka hesap özeti, Yunanistan kapı vize başvuru formu, konaklama yapılacaksa konfirme edilmiş otel rezervasyonu ve vize ücreti yer almaktadır.

Vize ücretinin vize harcı ve acentenin koordinasyon bedellerini içerdiğini söylemek gerekir. Bodrumdan Adaya gitmek isteyenlerin aklında vizesiz uygulamanın var olup olmadığına dair sorular bulunmaktadır. Yunanistan’ın vize konusundaki uyguladığı yolcu genel kuralları vizesiz olarak Bodrum'dan Kos Adası'na gitmeyi mümkün kılmamaktadır.

Online Feribot Bileti

Bodrum Kos feribot seyahati için istenilen belgelerin tamamlanması sonucunda üç iş günü içerisinde kapı vizesi hazır olmaktadır. Bodrum Kos adası feribot sefer saatleri sayfamızdan da feribot saatleri hakkında bilgi alabilir aynı gün yolcu bilet sayfalarımızdan bilet fiyatlarına erişebilirsiniz. Telefon numaralarımızı kullanarak online rezervasyon hizmetinden yararlanabilirsiniz.