×


0252 316 22 22

Bodrum Kos Feribot

Kalkış Limanı
Varış Limanı
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
Çocuk
Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

BODRUM - BODRUM CRUISE PORT > KOS - KOS PORT
Yolcu Tipi Tek Yön Dönüş Açık Aynı Gün Gidiş Dönüş Farklı Gün Gidiş Dönüş
Adult 22,0 € 36,0 € 26,0 € 36,0 €
Child 11,0 € 18,0 € 13,0 € 18,0 €
Infant 5,0 € 5,0 € 5,0 € 5,0 €
KOS - KOS PORT > BODRUM - BODRUM CRUISE PORT
Yolcu Tipi Tek Yön Dönüş Açık Aynı Gün Gidiş Dönüş Farklı Gün Gidiş Dönüş
Adult 22,0 € 36,0 € 26,0 € 36,0 €
Child 11,0 € 18,0 € 13,0 € 18,0 €
Infant 5,0 € 5,0 € 5,0 € 5,0 €

Bodrum Kos Feribot Bileti

Bodrum Kos feribot bileti satın alarak Kos adasına adım atmak için ilk adımı gerçekleştirmiş olursunuz. Diğer adı İstanköy adası olarak bilinmektedir. Oldukça şirin ve güzel bir ada olan Kos Adası'na ulaşım oldukça kolaydır. Bodrum'dan ve Turgutreis'ten feribotla yaklaşık yarım saatte bu adaya gitmek mümkündür.

Bilindiği üzere Bodrum Kos feribot seferleri sayesinde bir saati bile geçmeden adaya adım atmak söz konusu olmaktadır. Ege Denizi'nde bulunan 12 Adalar'ın en büyük üçüncü adası olarak bilinen Kos Adası; bilhassa 12 Adalar ziyareti esnasında mutlaka görülmesi gereken bir yer olarak bilinmektedir.

Bodrum Kos feribot bileti alma işlemi ile başlayan gezi turları adayı ziyaret etmek isteyenlerin tercihi doğal olarak Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları olmalıdır. Yüksek sıcaklıklardan dolayı ideal tatil ortamının varlığına ek olarak temiz plajların ve ihtişamlı koyların bu adada fazlasıyla bulunduğunu belirtmek gerekir.

bodrum kos feribot

Adanın kendine özgü bir mimarisi bulunmaktadır. Dar sokaklardan oluşan caddelerde geçmişin derin izlerine rastlamak mümkündür. Buna ek olarak, beyaz binaların oldukça geniş yer tuttuğunu belirtmek gerekir. Bilet satın alırken online sayfamızı kullanabilir ve sayffamızdan kolaylıkla satın alabilirsiniz. Adanın tarihi yapıları ve kalıntıları görmeden bu adadan dönmek büyük bir eksiklik yaratacaktır. Gitmek isteyenler için bu adanın Yunanistan'ın doğusunda, Türkiye'nin ise batı kıyısında kaldığını söylemek gerekir. Türkiye arasında herhangi bir saat farkı yoktur.

Sorun yaşadığınız takdirde Atina Büyükelçiliği ile iletişime geçerek karşılaştığınız sorun hakkında onlardan yardım alabilirsiniz. Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Fiyat karşılaştırması yaptığınızda firmamızın bilet fiyatlarını uygun tuttuğunu görebilirsiniz. Kış aylarının dahi ılık geçtiğini söylemek mümkündür. Yazları ise oldukça sıcak bir havanın etkisi altındadır. Ancak, Bodrum ile kıyaslandığında sıcaklığının birkaç derece daha düşük olduğunu söylemek mümkündür.

Bilhassa Mart ayı sonu ve Nisan ayı başı gibi yoğunlaşmaya başlamaktadır. Yaz dönemini oldukça kalabalık bir şekilde geçiren adanın Ekim ayından sonra tenha bir yer haline geldiğini söylemek mümkündür. Kış aylarında yerel halkın adayı terkettiği bilinmektedir. Bu bağlamda tüm imkanlarından faydalanmak istiyorsanız burayı mutlaka yaz aylarında ziyaret etmelisiniz.

bodrum kos feribot bileti

Bodrum Kos Feribotları Nereden Kalkıyor? Kos Adasına Nasıl Gidilir?

Kos ile Bodrum aradında Asım Kaptan isimli feribotumuz ile seyehat gerçekleştirmekteyiz. Kos Adası'na gitmek isteyenler için en ideal alternatifin feribot yolculuğu olduğunu söylemek mümkündür. Bilhassa, Bodrum'dan veya Marmaris'ten kalkan feribotların ideal ulaşım araçları olduğu söylenebilir.

Bodrum Kos turları ile kısa zamanda adaya adım atmak söz konusu olmaktadır. Online biletlerine ulaşmak için en uygun seçenek hiç tartışmasız Turkish Sealines olmaktadır. Firmamız sayesinde Bodrum'dan Kos'a tek yön, gidiş dönüş veya dönüş açık bilet almak mümkündür.

Bodrum Kos Feribot İle Tahminen Kaç Saat?

Bodrum Kos arası feribotla kaç saat diye merak edenlere firmamızı tercih ettikleri takdirde bu yolculuğun 45 dakika sürdüğünü belirtmek gerekir. Bilinmesi gereken bir ödeme konusu bulunmkta. Feribot yolculuğunda gidiş dönüş bodrum Kos feribot bileti alındığı takdirde 20 euro ödeme yapılması gerekmektedir. Tek yön yetişkin bilet ise 17 euroya satılmaktadır. çocuklar için tek yön bilet 8,5 euroya satılırken bebekler için üç euroya tek yönlü bilet satışı yapılmaktadır. Günübirlik turlara katıldığınız takdirde rezervasyon yaptırma şansına sahip olabilirsiniz.

Bodrum kos feribot bilet satışı yapan şirketler arasında şeffaf bir arayüz ile hizmet veren firmamız titiz çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu sayede, gidiş dönüş biletiniz hazır olacaktır. Aynı gün dönüşlerde yetişkinlerin bilet ücreti için 20 euro ödemesi gerekirken çocuklar için 10 euro, bebekler için ise üç euro ödenerek gidiş dönüş bileti satın alınmaktadır. Bunun yanı sıra, gidiş dönüş bileti almayıp tek yönlü olarak Kos'tan Bodrum'a dönecek olanlar için ise yine yukarıdaki bilet tarifesi geçerli olmaktadır. Yunan adaları denilince akla ilk gelenlerden birisi olan ada günübirlik feribot seferi sayesinde ulaşarak eşsiz bir gün geçirebilirsiniz.

Bodrum Kos Feribotu İle Adaya Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Yunan Adaları'nı ziyaret etmek isteyenler tarafından tercih edilen bir adadır. Oldukça kısa süren bir deniz yolculuğu sonrasında adaya ulaşmak mümkündür.

Adanın temiz ve hareketli plajlara sahip olmasından dolayı dikkat çektiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra birbirinden güzel bembeyaz yazlık evler bulunmaktadır. Her bir sokağının tarih koktuğunu ifade etmek gerekir. Kısaca ifade etmek gerekirse adayı ziyaret edenler, adayı baştan sona gezdikleri takdirde harika bir gün geçirmiş olacaklardır. Bunun yanı sıra, Kos Adası, Hipokrat'ın Evi olarak bilinmektedir.

Kos Adasında gezilecek yerler demişken adanın birçok plajında, parkta ve kafede vakit geçirmenin mümkün olduğunu belirtmek gerekir. Bunun yanı sıra, adanın oldukça uygun konaklama imkanları bulunmaktadır.

Hem lüks hem de uygun fiyatlı otellerin olması, burayı ziyaret edenler için büyük bir fırsattır. Adaya seyahat etmeyi düşünenlerin konaklayacakları takdirde en az iki ay öncesinden otel rezervasyonu yaptırması gerekli olmaktadır. Bu sayede, hem daha rahat yer bulunabilir hem de uygun fiyatlara otel hizmeti alınabilir. Adaya geldiğiniz takdirde ulaşım konusunda birçok seçeneğe sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Oldukça küçük bir yer olmasından mütevellit bisiklet, taksi, otobüs ve kiralık araçlar yardımıyla gezmek ve dolaşmak söz konusu olmaktadır. Düz bir yer olmasından dolayı yürüyerek rahat rahat gezilmesi de mümkündür. Adaya gelenleri kötü bir sürpriz beklemektedir. çünkü, burada otobüsler çalışmamaktadır. Fakat, diğer turistik kasabalara otobüs sayesinde ulaşmak mümkündür. Merkeze geldiğiniz takdirde taksiye binme şansına sahip olabilirsiniz. Ancak, taksi fiyatlarının yüksek olduğunu hatırlatmak gerekir. Araç kiralamak ise farklı bir alternatiftir.

Kos Feribot Seferleri İle Tatil Yapmak ve Kos Adası'nda Gezilecek Yerler

Ada geçmişten gelen mirası, masmavi doğası ve eşsiz ikliminden dolayı birçok ziyaretçinin gözbebeği olmaktadır. Saygın bir yerimiz olan firmamız adada gezilecek yerler için detaylandırma yapmaktayız. Acente olarak adanın köklü bir geçmişe sahip olmasının verdiği avantaj ile birçok tarihi kalıntının bu adaya gelenler tarafından ziyaret edilmesi gerektiğini bilmekteyiz.

Adanın tarihi yerlerini gezerken insanların Antik Yunan döneminde nasıl bir hayat sürdüğüne şahit olmak eşsiz bir duygudur. Asklepion; Şehir merkezine yalnızca beş dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Şehre oldukça hakim olan bir tepe üzerinde yer almaktadır. Asklepion Antik Şehri; tarihi anlamına ek olarak eşsiz manzarasıyla gören herkesi büyüleyen bir yerdir.

Şövalyeler Kalesi

Şövalyeler Kalesi önemli bir yer tutmaktadır. Şövalyeler Kalesi; güvenlik amacıyla liman girişine inşa ettirilmiştir. Bu kalenin Bodrum Kalesi ile karşılıklı olduğunu söylemek mümkündür. Bu kale, ana karaya bağlı bir durumdadır. Şövalyeler Kalesi'nin Akdeniz'in en güçlü kalelerinden birisi olduğu bilinmektedir. Şövalyeler Kalesi'nin Rodos ve Kos'un 1523'te Osmanlılar himayesine girmesinin ardından 1912 yılına kadar Osmanlılar tarafından kullanıldığı bilinmektedir.

Agora Harabeleri

Agora; çarşı anlamına gelmektedir. Bu bağlamda, agoraların Antik Yunan şehirlerinin merkezini oluşturduğundan bahsetmek gerekir. Geçmişte agoraların içerisine idari ve dini binaların inşa edilmesi söz konusu olmaktaydı. Bu yüzden, agoraların, Antik Yunan yaşam tarzını en iyi şekilde yansıttığını söylemek mümkündür. Kos Agorası; konum anlamında olabilecek en iyi yere inşa edilmiştir. Harabelerin kuzey kısmında Afrodit ve Herkül tapınağı bulunmaktadır.

Roma Evi

Roma dönemindeki bolluk ve bereketin yansıtılması açısından büyük önem taşıyan bir yerdir. Oldukça etkileyici bir mimarisi bulunmaktadır. Evin içerisinde 36 oda ve üç havuz bulunmaktadır. Zeminde bulunan mozaiklerin göz kamaştırıcı olduğundan bahsetmek gerekir. Helen sanatına dair fikir edinmek isteyenlerin bu mozaiklere göz atması doğru olacaktır. Evdeki odaların ortasında üç adet avlu bulunmaktadır.

Arkeoloji Müzesi

Limana oldukça yakındır. Kos Adası'nın sahip olduğu köklü tarihi yansıtması bakımından önem taşıyan bir yerdir. Kos'taki kalıntı, harabe ve yapının üzerindeki çalışmalardan çıkan değerli objelerin bu müzede sergilendiğini belirtmek gerekir. Bu bağlamda, günübirlik Kos gezisinin ardından bu müzeye uğramak, görülen yerler hakkında edinilen bilgilerin pekiştirilmesi bakımından önem taşımaktadır. Müzedeki eserlerin birçoğu; Roma ve Helenistik dönemlerine aittir.

Hipokrat Ağacı; tıp biliminin kurucusu olarak bilinen Hipokrat'a adanmıştır. Hipokrat'ın bu ağacın gölgesinde öğrencilerine ders verdiği bilinmektedir. Hipokrat; hekim olan babası tarafından yetiştirilmiştir. Birçok yerde görev yapmıştır. Hipokrat Ağacı'nın hemen yanında Osmanlı Valisi Gazi Osman Paşa tarafından inşa ettirilen bir çeşme bulunmaktadır. Hipokrat Ağacı; Avrupa'nın en geniş ağacı olmasından dolayı dikkat çekmektedir. Günümüzde 500 yaşında olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

Odeon; Antik Yunan'da yer alan müzisyenlerin konser verdiği açık hava tiyatrolarına verilen isimdir. önemli kişilerin oturduğu ilk dokuz basamak, orjinal mermerdir. Odeon, kalın sütunlara sahip olan kemerlerin üzerine inşa edilmiştir. Orkestra, sahne ve kulisinin harika bir mimariye sahip olduğu bilinmektedir.

Ayrıca bodrum kos feribot firması olarak belirtmekte yarar bulduğumuz Kos'ta gezilecek yerler arasında Defterdar Camii bulunmaktadır. Kullanılabilir bir camidir. İçerisi oldukça bakımlı ve temizdir. İki katlı bir camidir. Cuma ve bayram namazlarının imam eşliğinde kılınması söz konusudur. Bunun dışında, genel olarak ibadete ve ziyarete açık olmaktadır.

Kos Bodrum feribot seyehati ile  Bodrum'un en güzel mahallelerinden birisi olan Turgut Reis'ten Kos Adası'na gitmek istiyorsanız tercihiniz Turkish Sealines olmalıdır.

Bodrum Kos Adası Vize İle İlgili Detaylar

Aynı şekilde Adadan Bodrum'a dönmek için de firmamızı tercih edilebilir. Ancak, adaya gitmek isteyenlerin aklında vize sorununu nasıl çözecekleri bulunmaktadır. Bu noktada, Yunanistan kapı vizesi alınmasının gerekli olduğundan bahsetmek gerekir. Kos Adası kapı vizesi Schengen vizesi ile benzer özellikleri taşımamaktadır. Söz konusu vizenin kişiye yalnızca 15 gün adada kalma hakkı verdiğinden bahsetmek gerekir.

Ancak, bu vizeyle, Yunanistan kapı vizesinin geçerli olduğu altı ada dışında Yunanistan'a veya başka bir ülkeye seyahat etmenin imkansız olduğunu söylemek gerekir.

Online bilet satın alma dışında kapı vizesi almak isteyenlerin otel ve feribot biletlerini teslim etmesi gerekmektedir. Söz konusu belgelerin en az dört iş günü öncesinden hazırlanması ve sunulması şartı bulunmaktadır. İstenilen evraklar arasında pasaportun fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, iki adet biometrik fotoğraf, banka hesap özeti, Yunanistan kapı vize başvuru formu, konaklama yapılacaksa konfirme edilmiş otel rezervasyonu ve vize ücreti yer almaktadır.

Vize ücretinin vize harcı ve acentenin koordinasyon bedellerini içerdiğini söylemek gerekir. Bodrumdan Adaya gitmek isteyenlerin aklında vizesiz uygulamanın var olup olmadığına dair sorular bulunmaktadır. Ancak, vizesiz olarak Bodrum'dan Kos Adası'na gitmek mümkün değildir.

İstenilen belgelerin tamamlanması sonucunda üç iş günü içerisinde kapı vizesi hazır olmaktadır. Bodrum kos feribot sefer saatleri sayfamızdan da feribot saatleri hakkında bilgi alabilir bilet sayfalarımızdan bilet fiyatlarına erişebilirsiniz. Telefon numaralarımızı kullanarak online rezervasyon hizmetinden yararlanabilirsiniz.