×


90 252 316 22 22

Çeşme Sakız Feribot Bileti

Çeşme Sakız feribot bileti satın almak için tarih seçimi yapabilir, en uygun fiyatlar ile İzmirden Sakız Adasına, Yunanistan Sakız Adasından İzmir Çeşmeye gidiş dönüş yapabilirsiniz.

Kalkış Limanı
Varış Limanı
Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Yetişkin
Çocuk
Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat:
DEVAM ET

Tek yönlü, gidiş dönüş veya dönüş açık olacak şekilde Çeşme Sakız feribot bileti satın almanız mümkündür.

Çeşme Sakız feribot seferleri sakız adası turu yapmak isteyenler için en uygun fiyatı sayfamızdan bulabilirsiniz.

Ada Yunanistan'ın Türkiye'ye en yakın olan adalarının başında gelmektedir. Diğer adı Chios olarak bilinmektedir. Çeşme'nin tam karşısında yer alması ve 904 kilometrelik yüzölçümüyle en büyük beşinci Yunan adası olduğunu söylenebilir.

Adaya bağlı olan iki ada daha bulunmaktadır. Bu adalara Balık ve Koyun Adası adı verilmektedir.

Sakız ağaçlarının yetiştiği ve damla sakızı üretiminin yapıldığı bir yer olmasından mütevellit bu isimle anılmaktadır. Damla sakızı; bu adanın en büyük gelir kaynağı olarak dikkat çekmektedir.

Çeşme Sakız feribot fiyat nedir diye merak edenlere güncel fiyat bilgisi sunmak elzemdir. Buna göre, gidiş dönüş bileti almak isteyen birisi için Çeşme Sakız feribot ücretleri belirlenmiştir.

2024 yılı itibari ile tek kişi güncel fiyat 36 euro'dur.

Çeşme Sakız Adası kaç saat sürüyor diye merak edenlere ise Çeşme'den Ulusoy Port'tan kalkan feribotun yalnızca 15 dakikada Chios Port'a ulaştığını söylemek gerekir.

Çeşme Sakız Adası kaç lira sorusu Sakız Adası'na gitmek isteyen birçok kişinin aklında bulunmaktadır. Gidiş dönüş biletin 27 euro civarında olduğunu yukarıda belirtmiştik. Buna ek olarak, tek yönlü biletin ortalama 20 euro olması söz konusudur.

Ayrıca, Çeşme'den Sakız Adası'na giderken çocuklar için ortalama 10 euro, geri dönüşte ise ortalama 15 euro ücret talep edildiğini belirtmek gerekir. Çeşme Sakız Adası bilet fiyatları; bebekler için ise üç euro olarak belirlenmiştir.

Sakız Adası Gezilecek Yerler

Adanın oldukça eski zamanlara kadar uzanan eşsiz bir tarihi bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, doğal güzelliklerinin dikkat çektiğini belirtmek gerekir. Yunan kültürünün en güzel halini yansıtan adanın bazı yerleri mutlaka görülmesi gereklidir.

Çeşme Sakız Adası gezilecek yerler arasında Liman, Kale, Bizans Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Jüstinyen Müzesi, Denizcilik Müzesi, Kampos, Tıp Müzesi, Koyun Adası, Balık Adası, Heraklion Bahçeleri, Agio Galas Mağarası, Olympi Mağarası ve Agia Markella Manastırı bulunmaktadır.

Tüm bunlara ek olarak herkesin memnun olabileceği sakin ve kaliteli plajlar bulunmaktadır. Şehir merkezine yakın olan plajlar arasında Tagma ve Ormos tuo Lo yer almaktadır.

Bunun yanı sıra, su sporlarına ilgisi olanlar için Afanas Naftis ve Bella Vista plajları bulunmaktadır. Söz konusu plajlarda rüzgar sörfü yapmak mümkündür.

Efsanelere ve tarihe meraklı olanlar için Homeros'un oturduğu iddia edilen taşın bulunduğu Daskalopetra Plajı uygun bir seçenek olacaktır. Bu plajda, hem denizin keyfini çıkarmak hem de Homeros'un oturduğu taşı görmek mümkün olabilir.

Aileler için uygun olan Çeşme sakin plajlar kategorisinde Karfas yer almaktadır. İnce beyaz kumuyla dikkat çeken Komi plajına ek olarak Nagos, Yalıskari ve Yossonas plajlarının çakıl taşlı olduğundan bahsetmek gerekir.

Mavra Molia; Siyah kumlu tek plajı olarak dikkat çekmektedir. Agia Fotia ve Paralia ton Glaron plajlarının bilhassa gençlerin eğlence anlayışı için çok uygun olduğunu söylemek gerekir. Limnia ve Managros plajları; eğlence denilince akla gelen plajlar arasında bulunmaktadır. Elinta; beyaz kum ve kristal deniz sevenler için ideal bir tercih olacaktır.

Gezi sırasında kalacak yer arayışında olanlara birden çok tavsiye verilebilir. çünkü, birden çok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Lüks konaklama seçeneklerine ek olarak uygun ücretli konaklama fırsatları vardır.

Şehir merkezine yakın bir yerde konaklamak isteyenlere Vergeti Studios ve Chioni's Houses gibi otelleri tavsiye etmek mümkündür. Daha uygun fiyatlı bir yer arayışında olanlara ise Faidra, Amalia City Rooms gibi tesislerden bahsetmek gerekir.

Bu kampanyalar sayesinde de güzel otellerde indirimli olarak kalma şansına erişilebilir.

Çeşme Sakız Adası denilince köylerden bahsetmeden olmaz. Tam 24 adet tarihi köye ev sahipliği yapmaktadır. Bu köylerin her biri; eşsiz mimarileri ve dekoratif özellikleriyle dikkat çekmektedir. Bu köylerin en büyüğü; Pyrgi Köyü olarak bilinmektedir. Pyrgi Köyü'nde geometrik şekillerle süslenen bina duvarları bulunmaktadır.

Pyrgi Köyü'nün dışında Mesta Köyü; başka bir ortaçağ köyü olarak dikkat çekmektedir. Bu köyün yalnızca bir adet çıkış kapısı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, evlerin birbirine çok yakın olarak inşa edilmesi, farklı bir güzellik katmaktadır.

Ziyaret edilebilecek diğer köyler arasında Olympi, Anavatos, Volissos, Kallimasia ve birkaç köy daha bulunmaktadır.

Mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Neo Moni Manastırı yer almaktadır. Bu manastır; Yunanistan'daki en önemli Bizans eserleri arasında yer almaktadır. Hatta, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunmaktadır.

Sakız Adası Nerede?

Türkiye kıyılarına en yakın olan Yunan adalarının başında gelmektedir. Çeşme Sakız Adası kaç km diye merak edenlere iki mesafe arasındaki uzaklığın sekiz kilometre olduğunu belirtmek gerekir. Bu bağlamda, Çeşme Sakız Adası kaç mil sorusuna ise 4.32 mil cevabını vermek mümkün olmaktadır. çünkü, bir deniz mili; 1,85km olarak bilinmektedir.

Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu bağlamda, yazlar sıcak ve kurak iken kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Yıl boyunca güneşli gün sayısının bir hayli çok olduğunu belirtmek gerekir.

Ancak, ekim ile mart ayları arasında yağış olasılığı bir hayli yüksektir. Adanın en yoğun ve popüler olduğu dönem yaz mevsimi olarak bilinmektedir. Ancak, bunaltıcı yaz sıcaklarını sevmeyenler için ilkbahar ve sonbahar aylarının ideal olduğunu vurgulamak gerekir.

Eğitimli kaptanlarımız ve personellerimiz sayesinde ada turu yapmak için Çeşme Sakız feribot seferleri ile birlikte Çeşme Sakız Adası günübirlik turlar düzenlenmektedir.

Bilhassa, ilk paragraflarda belirtmiş olduğumuz gibi Turkish Sealines'ın Çeşme Sakız Adası feribot seferlerine katılarak rahatlıkla adaya ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ayrıca sitemizin iletişim kanalları aracılığıyla Çeşme Sakız feribot rezervasyon için güvenli bilet sayfamızdan yaptırmak söz konusudur.

Çeşme Sakız Adası feribot seferleri; ziyaretçilerin günübirlik ziyaretler yapmasına olanak tanımaktadır. Sabah 09.00 itibariyle çeşme Ulusoy Port'tan hareket eden feribotun yalnızca 15 dakika içerisinde Chios Port'ta olması gerekmektedir.

Ziyaretçilerin gün içerisinde dokuz saatini adada geçirmesini mümkün kılan feribot seferlerinin dönüş saati 18.00 olmakla beraber kısa zamanda çeşme'ye geri dönüş yapılmaktadır.

Bu bağlamda, Çeşme'den Sakız Adası'na nasıl gidilir sorusuna Turkish Sealines ile cevabını vermek mümkündür.

Çeşme Sakız Adası turları sayesinde adaya gitmeyi düşünenlerin aklında Çeşme Sakız Adası günübirlik vize problemini nasıl çözecekleri sorusu bulunmaktadır. Bu noktada, Sakız Adası kapı vizesi almak mümkündür.

Kapı vizesi almak için fotoğraf, pasaport fotokopisi, feribot biletleri, konaklaması olanlar için rezervasyon belgeleri gerekmektedir. Kapı vizesi almak isteyenlerin Sakız Adası gümrüğünde sıraya girmesi şarttır.

Çeşme Sakız feribot saatleri sayfasından günlere göre gidiş ve geliş saatleriniz öğrenebilirsiniz.

Adaya gitmeniz ile adanın kendine özgü mutfağıyla tanışmak mümkün olmaktadır. Yemek kültürü genel olarak balık ve deniz ürünlerinden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra, yöresel yemeklerin ve tatlıların mutlaka denenmesi gerekmektedir.

Çeşme sakız adası feribot bileti satın al sayfamızda yunan adaları turları kapsamında sizleri araç kiralama, yolcu araçları ve sakız adasına feribot seferleri hakkında detaylıca bilgilendirmiş olduk.