Kos Adası Hakkında

Yunan adaları; eşsiz güzelliğiyle insanları büyülemektedir. Bodrum'un tam karşısında bulunan yunanca ismiz Kos Adası; diğer bir adı istanköy adası birçok kişi için keyifli tatilin adresi olarak bilinmektedir. Adanın Yunanistan'ın turizm değerleri adına da oldukça önemli olduğunu belirtmeliyiz.

Burası, bilhassa yaz aylarında dünyanın her yerinden turistlerin akın ettiği bir yer olmasıyla dikkat çekmektedir. Adaya ulaşım gerçekten çok kolaydır. Bu sayede, Kos Adası'nı görme hayalinizi oldukça kolay ve ekonomik şartlar altında gerçekleştirebilirsiniz.

Adaya adım atmanızla beraber Osmanlı saldırılarından korunmak adına inşa edilen kale, heybetli görünümüyle sizleri bekliyor olacaktır. Bodrum Kalesi'ni andıran bu kalenin ihtişamına hayran kalacaksınız.

Kos Adası; birçok yönden Türkiye'ye ve Türk kültürüne benzemektedir. Hediyelik eşya satan dükkanları gördüğünüzde bu durumu siz de fark edeceksiniz. Bahsettiğimiz kalenin hemen yanında oldukça büyük bir plaj; tüm güzelliğiyle sizleri bekliyor olacaktır.

Kos Adası'nın neredeyse her yerinde Osmanlıların tarihi eserlerine ve kalıntılarına rastlayacaksınız. Bu sayede, adanın Türk kültürüne ne kadar yakın olduğunu bizzat gözlemleyebilirsiniz. Ada içerisinde sayısı neredeyse üç bini bulan Türk yaşamaktadır. Adanın eğlenceli, enerjik yapısı içerisinde Türkçe konuşan Yunanlılara rastlarsanız şaşırmayın!

Kos Adası Gezilecek Yerler

Kos Adası gezilecek yerler demişken buranın en dikkat çekici özelliğine vurgu yapmak gerekir. Bu ada tıp dünyasının en önemli ismi olan Hipokrat'ın burada doğmuş olmasıyla ayrı bir öneme sahiptir. Bu bağlamda ada ilk hastane adası olarak bilinmektedir.

Adada gezinti yaparken sayısız Hipokrat heykelciklerine ve hediyeliklerine rastlayabilirsiniz. Buna ek olarak, Kos Adası'nın tam ortasında bulunan ağacın Hipokrat tarafından dikildiği bilinmektedir.

Gezilecek yerler arasında Neratzia Kalesi ilk sıralarda gelmektedir. Burası, John şövalyeleri tarafından yapılmıştır. Büyük Çınar Ağacı; mutlaka görmeniz gereken 3000 yıllık geçmişe sahip olan ve adını Hipokrat'ın isminden almış bir ağaçtır. Paraskevi Kilisesi; Yunan Kilisesi'nin en bilindik örneklerinden birisi olmasıyla dikkat çekmektedir.

Defterdar Camii; mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır. Casa Romana; bilhassa Roma dönemlerine meraklı olanların görmesi gereken bir yerdir.

Çünkü, burası adanın Roma döneminde ne kadar zengin olduğunun anlaşılması noktasında değer taşımaktadır. Antik Agora Mahallesi; neredeyse Ortaçağ'a kadar uzanan harabelerin bulunduğu arkeolojik bir yerdir.

Kos Adası Plajları

Eşsiz güzellikteki plajlardan bahsetmeden olmaz. Kos Adası'nın plajlarında vakit geçirmeden asla gezinizi sonlandırmamalısınız! Birbirinden güzel masmavi sulara ve sıcacık kumlara sahip olan plajları bulunmaktadır.

Paradise, Kefalos, Therma, Tigaki, Lambi, Marmari ve Tamtam plajlarını muhakkak görmelisiniz. Kos Adası'na gelmişken Yunan mutfağının eşsiz lezzetlerinin tadına bakmadan olmaz. Bilhassa balık ve mezeler konusunda oldukça şanslısınız! Kos limanında bulunan kaliteli ve lüks Kos restoranlarını deneyebilirsiniz.

Hafta sonu dahil hizmet veren firmamızdan Bodrum Kos feribot bileti satın almanızla birlikte Kos Adası turlarına katılarak tüm bu güzellikleri yerinde görme şansına erişebilirsiniz.

Kos Adası turlarına katılmak isteyen misafirlerimize en uygun fiyatlarla uzun yıllardır hizmet veren firmamız Bodrum Kos feribot bileti satışı yapmaktadır. Bodrum Kos feribot fiyat bilgisini de sitemizden öğrenebilir ve hızlı rezervasyon yapabilirsiniz.